Gedragsregels voor de deelnemers 05-08-2011

Algemeen:

  • Tijdens het evenement is Stichting Mont Ventoux te gast in Montbrun-les-bains en Bédoin.
    • Deelnemers én volgers worden geacht zich ook als zodanig te gedragen.
    • Wij refereren aan de geldende regels van algemeen fatsoen.
  • Houd rekening met de natuur. Wij verzoeken je zeer nadrukkelijk géén lege verpakkingen/etensresten etc. op straat of in de berm te gooien. Afvalzakken zijn tijdens de tocht aanwezig op de verzorgingsposten.
  • Op alle verschillende locaties -Montbrun, Bédoin en Mont Ventoux- handhaven we orde en netheid.
  • Elke deelnemer én volger wordt geacht zich als ambassadeur van Stichting Mont Ventoux te gedragen.

 

Kom goed voorbereid naar Frankrijk !!

 

  • Deelnemers wordt verplicht de materialen voor vertrek goed in/op orde te hebben.

Check je materiaal !! en zorg ervoor dat eventuele reparaties al in Nederland zijn     uitgevoerd!

  • Deelnemers én volgers dienen zich te allen tijden te houden aan de lokale verkeersregels.
  • Deelnemers én volgers dienen de aanwijzingen van verkeersregelaars en organisatie op te volgen.
  • Voor alle fietsers geldt een draagplicht voor een valhelm. ( www.gebruikjekop.nl )

 

Zonder valhelm worden fietsers uitgesloten van deelname!

 

  • Het zichtbaar dragen van een startnummer is verplicht.
  • Deelnemers worden geacht tijdens de beklimming het door ons verstrekte tenue te dragen.
  • Deelnemers die kiezen voor meervoudige beklimmingen dienen dit op vrijdag 2 september (vóór 18.00 uur)  bij de organisatie te melden.
  • Op de top van de berg én op het eindpunt( Montbrun les Bains) ligt een aftekenlijst die door de deelnemers zelf afgetekend dient te worden.
  • In geval van een calamiteit is het noodzakelijk dat de organisatie zo goed mogelijk op de hoogte is van de locatie van deelnemers. Indien u als deelnemer niet naar Montbrun terug gaat, maar bijvoorbeeld naar uw eigen bestemming, dient u dit op de top in de aftekenlijst duidelijk te vermelden. Als wij (onverhoopt) aan het eind van de dag iemand blijken te missen, zullen wij de lokale hulpdiensten moeten inschakelen.

 

Als blijkt dat de veroorzaker iemand is die ‘vergeten’ is de lijst af te tekenen, zullen de gemaakte onkosten, zonder pardon, aan de betreffende deelnemer doorberekend worden.

 

Deelnemers;

  • Neem voldoende warme kleding mee, het kan op de top flink koud zijn!
  • Eet en drink tijdens de tocht regelmatig kleinere hoeveelheden. U moet voor uw eigen eten zorgen. Water en banaan zijn bij de verzorgingposten ( om de 5 km) te verkrijgen. Eet en drink datgene dat u gewend bent te eten.

Een plak koek onderweg geeft evenveel energie als de meeste energierepen.

Als u niet gewend bent aan energierepen/gells/sportdranken, enz. gebruik ze dan ook niet tijdens de tocht. u kunt daar flink last van krijgen.

  • Fietsers  brengen het startnummer duidelijk zichtbaar aan op het stuur van de fiets,

wandelaars en hardlopers doen dit duidelijk zichtbaar op de rug

  • Houd u aan de lokale verkeersregels, houd rechts en fiets zo veel als mogelijk achter elkaar

 

Volgers en supporters;

Dringend verzoek om de speciale sticker voor de auto af te halen op 1 of 2 september bij de infobalie. De sticker dient duidelijk zichtbaar op de linkerbovenhoek van de voorruit geplakt te worden.

 

  • De Mont Ventoux is tijdens de tocht niet afgesloten voor overig verkeer.
  • De tocht vindt plaats op de openbare weg.
  • Houd rechts, wees alert op dalende fietsers !!
  • De eerste 5 km van de tocht gaat over een doorgaande weg met tamelijk veel verkeer. Voor de veiligheid van de deelnemers is het absoluut niet verstandig dat auto’s van volgers zich daar mengen tussen de deelnemers.
  • De ruimte op de top is beperkt, zo weinig mogelijk ( auto) verkeer op de berg zorgt voor een betere doorstroming tijdens het evenement en komt de veiligheid ten goede. In verband daarmee kan het zijn dat u op aanwijzing van onze verkeersregelaars al vóór de top uw auto moet parkeren. Dan dient u dus verder te voet naar de top te lopen.
  • De organisatie verzoekt volgers/supporters met klem zoveel mogelijk te carpoolen.
  • Het succes en het veilig verloop van het evenement is mede afhankelijk van de inzet van de volgers en supporters en het aanhouden van de gedragsregels.